Menu Zamknij

Zaproszenie Biskupa świdnickiego do udziału w pielgrzymce

 

KOMUNIKAT BISKUPA ŚWIDNICKIEGO W ZWIĄZKU
Z XIX PIESZĄ PIELGRZYMKĄ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ
NA JASNĄ GÓRĘ
1-8 sierpnia 2022r.

Umiłowani Diecezjanie!
Rozpoczął się czas wakacji i urlopów, czas zasłużonego wypoczynku po całym roku pracy i nauki, który był i nadal jest naznaczony jarzmem pandemii, a w ostatnich miesiącach grozą za naszą wschodnią granicą, na Ukrainie. W okresie tym tradycyjnie odbywają się w naszym kraju piesze pielgrzymki,
w tym te najbardziej znane na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy z katedry świdnickiej 1 sierpnia br. po Mszy Świętej o godz. 8:30 i potrwa do dnia 8 sierpnia, kiedy to około godz. 13:00 pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na Wały Jasnogórskie, gdzie będę na nich oczekiwał.
Hasło tegorocznej pielgrzymki to słowa WOLNI I WYZWALAJĄCY, które pielgrzymi będą rozważać w czasie swoich rekolekcji w drodze. Potrzeba dziś, abyśmy byli ludźmi wolnymi od lęku, zniewoleń, nienawiści i grzechu. Potrzeba abyśmy świadectwo naszego wyzwolenia nieśli ludziom, którzy są zniewoleni przez zło, często nie zdając sobie z tego sprawy. Pierwszym krokiem aby wyrwać się z niewoli, jest uświadomienie sobie, że jest się zniewolonym. „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” i tylko w Nim jesteśmy wolni.
Bliższe informacje na temat poszczególnych grup, centrów pielgrzymkowych, spotkań przed pielgrzymowaniem oraz zapisów dostępne są na stronie internetowej i profilu Facebooka pielgrzymki świdnickiej oraz na stronie internetowej diecezji.
Zapraszam wszystkich chętnych do wyruszenia na pielgrzymi szlak, a tych, którzy nie mogą wyruszyć pieszo, zachęcam do duchowego uczestnictwa w tzw. Grupie 7. Na czas owocnego przygotowania do XIX Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę udzielam wszystkim pasterskiego błogosławieństwa, oddając pod opiekę Matki Bożej Świdnickiej, organizatorów oraz uczestników tegorocznej pielgrzymki.

† Marek Mendyk
Biskup Świdnicki