Menu Zamknij

Zaproszenie biskupa Marka do modlitwy z okazji 26. Dnia Życia Konsekrowanego 2022 r.

Drodzy Diecezjanie,

w Święto Ofiarowania Pańskiego – dnia 2 lutego br. – będziemy obchodzić XXVI Dzień Życia Konsekrowanego. Od 1997 roku, z inicjatywy św. Jana Pawła II, przeżywamy go jako dzień wdzięczności za obecność osób konsekrowanych i ich posługę w Kościele i w świecie.
W tym dniu pragniemy pomodlić się za tych, którzy swoje życie oddali służbie Bogu krocząc drogą rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Pragniemy zauważyć, jak bezcenne jest świadectwo i misja osób konsekrowanych.

Bardzo proszę wszystkich Diecezjan, by szczególnie w tym dniu otoczyć modlitwą siostry zakonne, ojców, braci, dziewice i wdowy konsekrowane, pustelników oraz członków instytutów życia konsekrowanego. Prośmy o wytrwanie w powołaniu, o Boże błogosławieństwo dla nich,  a także o nowe i liczne powołania do życia konsekrowanego. Proszę o tę modlitwę zwłaszcza  w tych parafiach, w których osoby konsekrowane pełnią swoją posługę.

Osoby konsekrowane pełniące posługę w diecezji świdnickiej oraz wiernych, którzy mają taką możliwość, zapraszam na wspólną modlitwę do katedry świdnickiej. Eucharystię rozpoczniemy w Święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 12.00.

Tak jak każdego roku proszę, by przy tej okazji wesprzeć materialnie zakony kontemplacyjne – siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i Ząbkowicach Śl. Już teraz dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ofiary, jakie w tym dniu złożycie na ten cel na tacę. Wszystkie osoby konsekrowane polecam opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Świdnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

† Marek MENDYK

BISKUP ŚWIDNICKI