Menu Zamknij

Błogosławieństwo parafialnych koordynatorów i członków synodalnej grupy konsultacyjnej

Ojciec Święty Franciszek ogłosił w całym Kościele Synod Biskupów poświęcony synodalności. W dzieło Synodu włącza się także nasza wspólnota parafialna.  Rozpoczynając drogę synodalną w naszej parafii zwracamy się z wołaniem do Boga Ojca Wszechmogącego by błogosławił naszej synodalnej grupie konsultacyjnej . Składa się ona z  Braci i Sióstr, którzy odpowiedzieli na zaproszenie słysząc wewnętrzne przynaglenie Ducha Świętego, by Jemu posłuszni wypowiedzieć się na wskazane przez Ojca Świętego tematy dotyczące Kościoła, Jego teraźniejszości i przyszłości a przede wszystkim wypełnieniu Jego misji w świecie.

 

Na Mszy Świętej o godzinie 12:30 ksiądz proboszcz pobłogosławił koordynatorów synodalnej grupy parafialnej oraz Jej członków. Wręczył także świecę, która ma symbolizować obecność Ducha Świętego na spotkaniach. Na zakończenie członkowie zostali pobłogosławieni i odmówili modlitwę do Ducha Świętego.