Menu Zamknij

Zaproszenie Sióstr Niepokalanek z Wałbrzycha na Dni otwarte

Siostry Niepokalanki w Wałbrzychu zapraszają rodziców i ósmoklasistów do Liceum. Tegoroczne Dni Otwarte, czyli czas, w którym ósmoklasiści  mogą poznać przyszłą szkołę, do której chcieliby w przyszłości uczęszczać, będą zupełnie inne. Ze względu na pandemię zapraszamy na indywidualne zwiedzanie szkoły. Spotkanie trzeba wcześniej umówić telefonicznie (nr 601 840 957).

Szkoła oferuje cztery profile: matematyczno-przyrodniczy, humanistyczno-językowy, menadżersko-biznesowy i matematyczno-informatyczny.

Szkoła od dwóch lat przyjmuje w swoje mury także chłopców.

Realizujemy innowacyjne projekty – w obszarze edukacji astronomicznej, ekologicznej, międzypokoleniowej. Od lat współpracujemy z zaprzyjaźnioną szkołą katolicką w Niemczech, gdzie nasi uczniowie odbywają wymiany językowe i kulturowe. Mamy pierwsze w regionie Obserwatorium Astronomiczne oraz labirynt ekologiczny, realizujemy projekty międzypokoleniowe, w których nasi uczniowie biorą udział. Pracujemy w oparciu o metody aktywne i warsztatowe. Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami z kraju i zagranicy, wyposażając uczniów w kompetencje ważne na rynku pracy, w życiu osobistym i społecznym. Rozwijamy pasje i zainteresowania naszych uczniów.

Więcej informacji można będzie uzyskać w czasie Dni Otwartych.

 

Dla uczniów spoza Wałbrzycha prowadzimy internat.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu telefonicznego (601 840 957) lab mailowego (plosniep@pro.onet.pl).