Menu Zamknij

Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego

W IV Niedzielę Wielkanocną (03.05) przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą 57. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego.

Pamiętajmy w trwającym tygodniu w naszych modlitwach o osobach rozeznających swoje powołanie, a także pamiętajmy o powołanych do służby w Kościele, aby na wzór Jezusa potrafili przekazywać ludziom orędzie o Bogu. Naszą modlitwą ogarnijmy diakona Daniela KOŁODZIEJCZYKA, aby dobrze przygotował się do święceń prezbiteratu. Módlmy się także za naszych Duszpasterzy, którzy posługują w naszej parafii i za tych którzy będą pracować w przyszłości.

MODLITWA ZA POWOŁANYCH:

Ojcze, spraw, by wśród chrześcijan rozkwitały liczne i święte powołania kapłańskie, które będą podtrzymywały żywą wiarę i strzegły wdzięczną pamięć o Twoim Synu Jezusie poprzez głoszenie Jego słowa i sprawowanie sakramentów, przez które nieustannie odnawiasz Twoich wiernych.
Daj nam świętych szafarzy Twojego ołtarza, aby byli mądrymi i żarliwymi stróżami Eucharystii, sakramentu najwyższego daru Chrystusa dla zbawienia świata. Powołuj sługi Twego miłosierdzia, którzy poprzez sakrament Pojednania będą rozszerzać radość z Twojego przebaczenia.
Spraw Panie, by Kościół przyjmował z radością liczne natchnienia Ducha Twojego Syna i posłuszny Jego wskazaniom troszczył się o powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego.
Wspieraj Biskupów, kapłanów i diakonów, osoby konsekrowane i wszystkich ochrzczonych w Chrystusie, aby wiernie wypełniali swoje posłannictwo w służbie Ewangelii. Prosimy o to przez Chrystusa naszego Pana. Amen.

Maryjo, Królowo Apostołów, módl się za nami!

/Benedykt XVI/

Ojciec Święty Franciszek przygotował na Światowy Dzień Modlitw o Powołania orędzie zatytułowane „Słowa Powołania”. „Zachęcam, by się zapoznać z tym orędziem. Jest ono niesamowicie ważne nie tylko dla tych, którzy rozeznają powołanie, ale i dla nas, przeżywających już swoje powołanie, byśmy potrafili dziękować, z odwagą je przeżywać, pokonywać znużenia, a jednocześnie uwielbiać Boga za to, co nam ofiarował” – podkreślił bp Marek Solarczyk.

Papieskie Orędzie na 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania

 

* obraz wykorzystany:

Jezus Dobry Pasterz – fresk z rzymskich podziemnych katakumb Domitilla.