Menu Zamknij

Modlitwa za ks. Marka Żmudę

Jak podaje Świdnicka Kuria Biskupia:

“Bp Marek Mendyk, biskup świdnicki gorąco prosi duchowieństwo oraz wiernych świeckich diecezji świdnickiej o modlitwę w intencji ks. Marka Żmudy – proboszcza parafii pw. Zbawiciela Świata i NMP Szkaplerznej w Strzegomiu, który w bardzo ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Osobę ks. Marka oraz wszystkich zmagających się w tym trudnym czasie z chorobą powierzajmy łaskawej opiece Matki Bożej Świdnickiej Uzdrowienia Chorych”.

Maryjo, Uzdrowienie Chorych, módl się za nami.
święty Józefie, módl się za nami,
święty Stanisławie, módlcie się za nami,
święty Janie Pawle II, módl się za nami,

W naszej wspólnocie parafialnej ks. Marek posługiwał jako neoprezbiter w latach 1986-1989, dlatego ogarnijmy Go modlitewną pamięcią, prosząc Boga o łaskę zdrowia.

MODLITWA ZA CHOREGO KAPŁANA:

Wszechmogący, wieczny Boże, Ojcze i dawco życia, wiekuisty Lekarzu wierzących, spojrzyj na ks. Marka, który choruje. Wejrzyj na jego cielesne i duchowe cierpienia. Udziel mu swojej pomocy, aby, jeśli zgadza się to z Twoją najświętszą wolą, mógł on znowu służyć Tobie i ludziom, Twoim dzieciom. Racz sprawić, aby nabrał zaufania do Twojej ojcowskiej dobroci. Wszechmogący, wieczny Boże, miłosierny Lekarzu dusz i ciał Twoich dzieci, wysłuchaj nasze prośby zanoszone za chorego, dla którego upraszamy Twoje zmiłowanie, aby odzyskawszy zdrowie złożył Ci dziękczynienie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.