Menu Zamknij

Spotkanie opłatkowe pielgrzymów


W piątek 20.12 w naszej parafii swoje spotkanie opłatkowe miała Grupa 1. Świdnickiej Pieszej Pielgrzymki. Przewodnik Ks. Andrzej Franków wraz z Pielgrzymami modlił się razem z parafianami na roratach, a następnie udali się do salki na plebanii, gdzie po odczytaniu fragment Ewangelii, złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Następnie zasiedli do wigilijnego stołu i razem kolędowali. Razem z pielgrzymami kolędował nasz ksiądz proboszcz oraz pielgrzymi z naszej parafii, którzy przygotowali pielgrzymi opłatek.

Spotkanie opłatkowe, to kolejne już spotkanie Grupy Pielgrzymkowej. Pątnicy spotykają się każdego miesiąca w innej parafii – szykują śpiewy i czytania na Mszę Święta, po której spotykają się i spędzają ze sobą czas. Jak mówią, nie są to spotkania zamknięte. Chcą, aby każdy czuł się zaproszony. Każdego miesiąca w gablotkach parafialnych pojawiają się plakaty informujące o następnym spotkaniu. Tworzą rodzinę, która każdego roku wędruje na Jasną Górę.
 Tekst i foto: Benedykt Chlastawa