Menu Zamknij

Relacja z Pielgrzymki do WŁOCH 01-12.10. 2019 r

W dniach 01-12 października 2019 r. ksiądz proboszcz udał się z pielgrzymami do Włoch.  Uczestnicy pielgrzymki odwiedzają różne miejsca. Poniżej relacja z poszczególnych dni pielgrzymki. Zdjęcia i relacja z pielgrzymki dzięki uprzejmości pani Małgorzaty IWANCZ

Dzień I

Pielgrzymi zwiedzali Spiazzi. Msza święta w sanktuarium Madonna della Corona

Dzień II

Dzisiaj pielgrzymi odwiedzili m.in. Orvieto- miejsce Cudu Eucharystycznego

 

Dzień III

Dzisiaj pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Świętej przy grobie Św. Jana Pawła II. Później odwiedzili Rzymskie Bazyliki, a także zwiedzali Rzym.

Dzień IV

Dzisiajszy dzień spędziliśmy religijno-patriotycznie. Autostrada Słońca przebyliśmy drogę z Rzymu do Neapolu odwiedzajac także Monte Cassino. Najpierw zwiedzilismy klasztor św. Benedykta, a potem zjechaliśmy na Cmentarz oddać cześć polskim żołnierzom. Potem krótki spacer po Neapolu ze zwiedzaniem Katedry z relikwiami św. Januarego oraz kościoła gdzie znajdują sie doczesne szczatki Ojca Dolindo Ruotolo.

 

Dzień V

Wezuwiusz był dla nas łaskawy i nie przebudzil sie jak nocowaliśmy u jego stop. A ze dzisiaj morski dzień wyruszyliśmy promem na Capri. Msza św. w kosciele św. Stefana. A potem spacer wąskimi uliczkami do Ogrodow Augusta. Wieczorem kolejny prom “ciut” wiekszy i ruszamy nocnym rejsem na Sycylie do Palermo. Pozdrawiamy serdecznie ze słynnego portu w Neapolu.

Dzień VI

Pobyt na Sycylii rozpoczęty w Palermo Msza św. w kościele pw. sw. Rosalii – miejsca pielgrzymek. Potem przejazd do centrum Palermo, nawiedzenie Katedry i spacer starówką. Później przejazd na drugi koniec wyspy do hotelu na peryferiach Taorminy.

Dzień VII

W drodze do Syrakuz zobaczyliśmy “Etne w akcji” dała nam czarny znak, ze nie spi i stale czuwa. Zwiedzanie Syrakuz zaczęliśmy od parku archeologicznego. Potem Msza św. w sanktuarium Madonna della lacrima (Placzacej). Pozniej spacer po dzielnicy Ortigia z Katedra pw. Narodzenia NMP.

Dzień VIII

Dzisiejszy dzień spedzilismy w Taorminie. Najpierw spacer antycznym miastem. Zobaczyliśmy Odeon. Na koniec Msza Sw. w Katedrze. A popoludniu odpoczynek nad morzem.

Dzień XIX

Rano pożegnaliśmy Letojanni Msza św. w kosciele pw. św. Jozefa. Potem dluuuuga podróż do San Giovanni Rotondo. I wieczorem mogliśmy przyłączyć się do różańca odmawianego przy relikwiach sw. Ojca Pio.