Menu Zamknij

Wprowadzenie figury świętego MICHAŁA ARCHANIOŁA 29.09.2019 r

 

We wspomnienie świętych archaniołów Michała, Rafała i Gabriela nasza wspólnota przeżywała ważne wydarzenie. Na Mszy o godzinie 18:00 uroczyście została wprowadzona i poświęcona figura Michała Archanioła, przywieziona przez pielgrzymów z Gargano. Mszy Świętej przewodniczył proboszcz naszej wspólnoty parafialnej ksiądz prałat Rafał Kozłowski, natomiast homilię wygłosił ksiądz kanonik Wojciech Drab, który w diecezji pełni funkcję egzorcysty. Na zakończenie Mszy ksiądz proboszcz podziękował wszystkim zgromadzonym, a w szczególności księdzu Michałowi i księdzu Arturowi za ten pomysł i zaangażowanie w przygotowaniu tej uroczystości. Po Mszy odbyło się nabożeństwo do Świetego Michała Archanioła z prośbą o uwolnienie naszej ojczyzny i naszej diecezji i parafii od działania złego ducha. Po czym zgromadzeni kapłani z wiernymi udali się w procesji światła wokół kościoła odmawiając koronkę anielską. Pamiątką tego spotkania były przygotowane obrazki z wizerunkiem Michała Archanioła z modlitwa.

Film z uroczystości