Menu Zamknij

I Komunia Święta 09.06.2019 r.

Dnia 09 czerwca 2019 roku tradycyjnie jak co roku w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii odbyła się I Komunia Święta. W tym dniu po raz pierwszy 49-cioro dzieci przyjęło do swojego serca Jezusa. Ksiądz proboszcz przewodniczył Mszy Świętej i wygłosił kazanie, w którym podkreślił znaczenie tego dnia. Porównał Eucharystie do paszportu, która jest przepustką do osiągnięcia życia wiecznego.

W procesji z darami dzieci w darze ołtarza przyniosły Mszał Rzymski, jako prezent Rodziców komunijnych. Także na przygotowanych sercach ofiarowały swoje postanowienia. Po przyjęciu Eucharystii dzieci podziękowały Bogu za ten dar.

Na zakończenie Eucharystii dzieci podziękowały Bogu, Rodzicom i księżom za wszelkie dobro, i za pomoc w organizacji tego ważnego wydarzenia. Ksiądz proboszcz podziękował kapłanom, paniom katechetkom, ministrantom za przygotowanie Mszy i wszystkim zgromadzonym za modlitwę i za obecność.

A o godzinie 12:30 była sprawowana Msza Święta w Rocznicę I Komunii Świętej. Przystąpiło do niej 120 dzieci, które w tamtym roku przeżywały Komunie Święta. Podczas Mszy dzieci dziękowały za dar miłości i Eucharystii. Na zakończenie Mszy dzieci otrzymały pamiątkowe Pismo Święte.

GALERIA ZDJĘĆ