Menu Zamknij

Bierzmowanie 27 maja 2019 r.

Dnia 27 maja br. w naszej parafii odbyło się Bierzmowanie klas III Gimnazjum i klasy ósmej Szkoły Podstawowej. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił JE ks. bp Adam Bałabuch.
Na początku Mszy Świętej rodzice przywitali księdza Biskupa, jednocześnie prosząc o udzielenie sakramentu bierzmowania zgromadzonej młodzieży. Następnie słowa przywitania skierował do obecnych na Eucharystii ksiądz proboszcz Rafał Kozłowski wyrażając zadowolenie z obecności tylu osób na Mszy Świętej. Pogratulował także rodzicom i świadkom za towarzyszenie młodzieży w przygotowaniach do tego wydarzenia. W homilii ksiądz Biskup zachęcał młodzież do tego, aby potrafiła współpracować z łaską Bożą i wykorzystywać w życiu codziennym dary i charyzmaty Ducha Świętego.

Wszystkim tegorocznym bierzmowanym gratulujemy i jednocześnie życzymy dobrego wykorzystania w życiu codziennym wszystkich Darów Ducha Świętego, które otrzymali. Dziękujemy także tym, którzy trudzili się, aby przygotować to wydarzenie. Księdzu Michałowi, który dbał o dobre przygotowanie młodzieży i za troskę duszpasterską. Dziękujemy pani Iwonie Papadaki i Lidii Nawrockiej za przygotowanie młodzieży na katechezie i poprzez próby liturgiczne. Księdzu Arturowi za dekoracje i wykonanie zdjęć oraz księdzu Sebastianowi za pomoc w przeprowadzeniu liturgii. Także słowa wdzięczności kierujemy w stronę lektorów i ministrantów za oprawę liturgiczną oraz panu organiście i panu kościelnemu.