Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 15 WRZEŚNIA 2019 r.

 1. Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się IX tydzień wychowania pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. W dniu Środków Masowego Przekazu chcemy modlitwą i składanymi ofiarami do puszek wspierać Katolickie Radio Rodzina, które możemy słuchać na falach 98.1 FM.
 2. Dzisiaj ulicami Świdnicy przejdzie Marsz dla życia i rodziny. Rozpocznie się on Mszą Św. godz.13.00 w katedrze, po Mszy o godz. 14.00 wyruszy Marsz z pl. św. Jana Pawła II do Sanktuarium św. Józefa przy ul. Kotlarskiej zakończony wykładem red. Jan Pospieszalskiego pt. „Szkoła rodziców”.
 3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00  w Sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury w Rynku odbędzie się pokaz filmu „Tajemnice Ojca Pio”. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w księgarni diecezjalnej. Serdecznie zapraszamy.
 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
 • W środę 18.09- Św. Stanisława Kostki- patrona dzieci i młodzieży i patrona Polski.
 • W czwartek 19.09.- Bł. ks. Gerharda Hirschfeldera- męczennika żyjącego na terenie naszej diecezji
 • W sobotę 20.09- Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 1. W poniedziałek 16 września o godzinie 17:00 w kościele tygodniowym odbędzie się spotkanie Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.
 2. W czwartek na godzinę 17:30 zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministrantów. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, aby dołączyli do grona ministrantów. Rodziców prosimy o wsparcie tej propozycji i zachęcenie swoich synów.
 3. W czwartek 19 września odbędzie się Msza Święta w kościele tygodniowym parafialnego zespołu Caritas o godzinie 15:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 4. Zapraszamy młodzież na kolejną edycję Festiwalu Młodzieży w Wambierzycach. 21 września (sobota) tym razem pod hasłem „weź Słowo, podaj dalej”. Czeka na nas spora dawka duchowych przeżyć i fenomenalnych spotkań. Szczegóły na plakacie. Zapisy u ks. Artura.
 5. W sobotę 21 września zapraszamy wszystkich czcicieli Świętej Rity na Mszę o godzinie 17:30 połączoną z nabożeństwem ku Jej czci i odczytaniem intencji polecanych przez wiernych. W tym dniu zostaną wprowadzone Relikwie Świętej Rity, które parafia otrzymała podczas czerwcowej pielgrzymki, a także dokonamy poświęcenia figury świętej Rity. Po nabożeństwie zostaną pobłogosławione róże i będzie możliwość ucałowania relikwii świętej Rity.
 6. W najbliższą niedzielę 22 września na wszystkich Mszach będziemy gościć świeckiego misjonarza br. Zygmunta Romanowskiego, który będzie dzielił się z nami świadectwem wiary. Brat Zygmunt także śpiewa pieśni religijne, które zaprezentuję podczas Mszy Świętej. Pamiątką spotkania może być nabycie autorskiej płyty „Dawać Radość” lub książki p.t. „Ku Bogu i Człowiekowi”.
 7. W niedzielę 22 IX w katedrze o godz. 10.00 Mszy Św. w intencji Ojczyzny z racji 80. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę będzie przewodniczył JE ks. bp Ignacy Dec  Po Mszy Św. nastąpi z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego przemarsz pod pomnik na św. Małgorzaty.
 8. W niedzielę 29 września będziemy obchodzić wspomnienie Świętego Michała Archanioła, patrona obrony przed działaniem złego ducha. W naszej wspólnocie będzie to szczególny dzień, gdyż na Mszy o godzinie 18:00 zostanie wprowadzona figura Michała Archanioła przywieziona z Gargano wraz z fragmentem skały z groty Św. Michała Archanioła. We Mszy Świętej będzie uczestniczyć i homilię wygłosi ks. Wojciech Drab- diecezjalny egzorcysta. Po Mszy odbędzie się nabożeństwo i procesja światła wokół kościoła z figurą Michała Archanioła w intencji uwolnienia i ochrony przed złym duchem. Abyśmy mogli się dobrze przygotować do tego wydarzenia dnia 20 września rozpocznie się 9-cio dniowa nowenna odprawiana po Mszy wieczornej oraz od tego dnia będzie odmawiana modlitwa do Św. Michała Archanioła po każdej Mszy Świętej.
 9. Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej organizuje w dniach 20-26 X wyjazd do Chorwacji i Medjugorie. Zapisy i szczegółowe informacje w Wydziale Duszpasterskim Świdnickiej Kurii Biskupiej.
 10. W dniach 4-6 X odbędzie się IX Ogólnopolski Kongres Małżeństw. Organizatorzy zwracają się z prośbą o przyjęcie na dwa noclegi uczestników Kongresu. Chętnych gospodarzy prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub pod nr telefonu: 609 830 588).
 11. Polecamy także prasę katolicką Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

 

Proboszcz

Ks. Rafał Kozłowski